Sunucular ve veri depolama

Basit iş yüklerinden kritik iş yüklerine kadar müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu uygulamalara ve performansa yönelik ölçeklenebilir veri yönetimi için doğru sunucu çözümlerinin seçilmesi, gerek iş sürekliliği, gerek veri güvenliği için çok önemlidir.  Petran Bilgi Teknolojileri olarak uzman ve sertifikalı, satış öncesi ve satış sonrası teknik kadromuzla iş ihtiyaçlarınızı karşılayacak, başlangıç seviyesinden en yüksek seviyeye kadar sunucu modelleri ile hizmetler sunmaktayız.

Sunucular

RACK SUNUCULAR

HPE ProLiant DL380 sunucu modelleri

Depolama, bilgi işleme, genişletme… Sunucunuzda bu performans sorunlarından hangisiyle karşılaşıyorsunuz? HPE ProLiant DL380 Gen10 sunucu güvenlik, performans ve genişletilebilirlik konusunda en son teknolojiyi kapsamlı bir garanti ile destekleyerek sunar. Sektörün en güvenilen bilgi işlem platformunda standartlaşmayı sağlayın. HPE ProLiant DL380 Gen10 sunucu, maliyetleri ve karmaşıklığı azaltmak üzere güvenli bir şekilde tasarlanmıştır. Birinci ve İkinci Nesil Ölçeklenebilir Intel® Xeon® İşlemci Ailesi %60’a varan performans kazancı1 ve çekirdeklerde2 %27 artış sağlar. Ayrıca, 3,0 TB destek sağlayan HPE 2933 Mt/s DDR4 SmartMemory’ye sahiptir. 12 Gb/s SAS ve 20 adede kadar NVMe sürücünün yanı sıra çok çeşitli bilgi işlem seçeneklerini destekler. HPE Kalıcı Bellek, veri tabanları ve analiz iş yükleri açısından benzeri görülmemiş düzeylerde performans sunar. En temel işlemlerden görev açısından kritik uygulamalara kadar her şeyi çalıştırın ve güvenle dağıtın.

DAHA FAZLA BİLGİ


HPE ProLiant DL360 sunucu

Veri merkezinizin sanallaştırma, veri tabanı veya yüksek performanslı bilgi işlem için güvenle dağıtabileceğiniz güvenli, performans odaklı, yoğun bir sunucuya mı ihtiyacı var? HPE ProLiant DL360 Gen10 sunucu, ödün vermeden güvenlik, çeviklik ve esneklik sunar. Bu sunucu, %82’ye kadar performans artışıyla3 3,0 TB’ye2 kadar destekleyen 2933 MT/sn HPE DDR4 SmartMemory ile birlikte %27 daha fazla çekirdekle2, %60’a kadar performans kazancına1 sahip Intel® Xeon® Ölçeklenebilir işlemciyi destekler. HPE Kalıcı Belleğin6, HPE NVDIMM’lerin7 ve 10 NVMe’nin sunduğu ekstra performans sayesinde HPE ProLiant DL360 Gen10 ile daha çok iş yapabilirsiniz. HPE OneView ve HPE Integrated Lights Out 5 (iLO 5) ile en önemli sunucu yaşam döngüsü yönetimi görevlerini otomatikleştirerek sunucunuzu kolaylıkla dağıtın, güncelleyin, izleyin ve bakım yapın. Çeşitli iş yüklerine yönelik bu 2P güvenli platformu, alan açısından kısıtlı ortamlara dağıtın.

DAHA FAZLA BİLGİ


HPE ProLiant DL560 sunucu

Sunucularınızın d Veri merkezi uygulama ve sanallaştırma ihtiyaçlarınız için yoğun fakat yüksek oranda ölçeklenebilir bir sunucu mu arıyorsunuz? HPE ProLiant DL560 Gen10 sunucu, bir 2U kasada yüksek performans, ölçeklenebilirlik ve güvenilirlik sunan yüksek yoğunluklu bir 4P sunucudur. %61’e kadar performans kazancına1 sahip olan Intel Xeon Ölçeklenebilir işlemcileri destekleyen HPE ProLiant DL560 Gen10 sunucu, daha yüksek işlem gücü, 6 TB’ye kadar daha hızlı bellek ve sekiz adede kadar PCIe 3.0 yuvalı G/Ç sunar. HPE Kalıcı Bellek, yapılandırılmış veri yönetimi ve analiz iş yükleri açısından benzeri görülmemiş düzeylerde performans sunar. Ayrıca, HPE OneView ve HPE Integrated Lights Out 5 (iLO 5) ile otomatikleştirilmiş yönetimin zekasını ve basitliğini sunar. HPE ProLiant DL560 Gen10 sunucu, işletme açısından kritik iş yükleri, sanallaştırma, sunucu konsolidasyonu, veri tabanı, iş amaçlı işleme ve veri merkezi alanı ile doğru performansın en önemli unsur olduğu genel 4P yoğun verili uygulamalar için ideal sunucudur.

DAHA FAZLA BİLGİ


TOWER SUNUCULAR

HPE ProLiant ML110 sunucu

Gereksinimlerinizi karşılamak üzere olağanüstü değerde kurumsal sınıf güvenilirlik ve performansa sahip bir tower sunucu mu arıyorsunuz? HPE ProLiant ML110 Gen10 sunucu, uygun bir fiyata performans, genişletme ve güvenlik özelliğine sahip, geliştirilmiş bir tek işlemcili kuledir. Sunucu, maksimum 192 GB kapasiteye, beş adet PCIe yuvasına, sekiz adet büyük form faktörü (LFF) veya 16 adet küçük form faktörü (SFF) disk sürücüsüne sahip Intel® Xeon® Ölçeklenebilir işlemci HPE DDR4 SmartMemory’yi destekler. 4,5U raf alanını kullanarak kolayca bir rafa dönüştürülebilir. HPE ProLiant ML110 Gen10 sunucu ayrıca, otomatik yük devretme gereksinimlerini karşılamak için isteğe bağlı yedek fan ve yedek güç kaynağı sunarak küçük ve orta ölçekli işletmeler ve uzak ofisler ile şubeler için ideal bir sunucu hâline gelir.

DAHA FAZLA BİLGİ


HPE ProLiant ML350 sunucu

KOBİ’niz veya uzak ofisleriniz için sağlam bir sunucuya mı ihtiyacınız var? HPE ProLiant ML350 Gen10 sunucu, performans, genişletilebilirlik ve kanıtlanmış güvenilirlik sağlayan güvenli bir çift yuvalı tower sunucu sunar ve böylece genişleyen KOBİ’ler, daha büyük işletmelerin uzak ofisleri ve kurumsal veri merkezleri için tercih edilen seçenek haline gelir. ProLiant ML350 Gen10, Intel® Xeon® Ölçeklenebilir işlemcilerini %71’e kadar1 performans kazancı ve çekirdeklerde %27 artış2 ile birlikte, 3,0 TB’ye kadar ve 2400 MT/sn’den %11 daha hızlı4 2933 MT/sn3 veya 2666 MT/sn HPE DDR4 SmartMemory desteği ile güçlendirir. Birden fazla yükseltme seçeneğine sahip daha kısa, yeniden tasarlanmış rafa uygun kasa, işletmenizin büyüme ihtiyaçlarıyla birlikte genişleyebilen esneklik sağlar. Geniş grafik aralığı ve bilgi işlem seçenekleri ile 12 Gb/sn SAS, NVMe SSD ve katıştırılmış 4×1 GbE NIC’yi destekler. HPE Pointnext endüstri lideri hizmet organizasyonu tarafından desteklenen ProLiant ML350 Gen10, tamamen sınırlı BT bütçeniz dahilinde daha fazla çevikliğe sahip dijital bir işletmeye dönüşmenize yardımcı olur.

DAHA FAZLA BİLGİ


HPE ProLiant ML30 sunucu

Güvenilir bir kurumsal sınıf sunucunun bütçenize kolayca uyum sağlayabileceğini biliyor musunuz? Küçük ofisler, uzak ofisler ve şube ofisleri için tasarlanmış güçlü, ekonomik bir kule tipi sunucu olan HPE ProLiant ML30 Gen10 sunucu, kurumsal sınıf performans, güvenlik, güvenilirlik ve genişletilebilirlik olanaklarını düşük bir ücretle sunarak hem kurum içi çözümleri hem de Hibrit Bulut çözümlerini çalıştırma olanağı sağlar. Sadece küçük bir değişiklik size ekstra avantaj sağlayabilir. Hewlett Packard Enterprise, HPE iLO silikon güven köküyle sunucunun güvende olmasını sağlayarak HPE ProLiant ML30 Gen10 sunucuyu dünyanın en güvenli endüstri standardı sunucularından biri haline getirir. Yedek güç kaynağı seçeneği ve 4 adede kadar LFF veya 8 adede kadar SFF çalışırken takılabilen HDD olanağı kullanılabilirlik ve esneklik sağlar. Gelişmiş genişletme yeteneği, işletmeniz büyüdükçe seri bağlı SCSI (SAS) denetleyicileri, ağ iletişim kartları veya grafik kartları ile yükseltmenize olanak tanır. HPE ProLiant ML30 Gen10 sunucu ile şaşırtıcı avantajlara sahip olabilirsiniz.

DAHA FAZLA BİLGİ


VERİ DEPOLAMA

Veri depolamada yeni teknoloji olarak Scale-Out mimariler, farklı veri tiplerinde yüksek performans sergileyebilen akıllı veri depolama sistemleri, geleneksel yapıların yerini almaktadır. Özellikle farklı disk tiplerinin (SATA, SAS, SSD) kullanıldığı Tiering teknolojilerini kullanabilen, performans kaybı olmadan yazılan verinin tekilleştirilmesini sağlayabilen veri depolama çözümleri ön plana çıkmaktadır. Son yıllarda veri depolama üniteleri üzerinde sanallaştırma teknolojileri yaygın bir biçimde kullanılmaya başlanmıştır. Bu kapsamda donanım üeticileri farklı çözümler ile kendilerini ayrıştırmaktadır. Veri depolama üniteleri üzerindeki disklerin sanallaştırılmasından, veri depolama ünitelerinin sanallaştırılmasına kadar farklı çözümler sunulmaktadır. Veri depolama çözümlerinde oyunun kuralları her geçen gün değişmektedir, yeni nesil teknolojiler ve sanallaştırma ile birlikte veri depolama tarafındaki beklentiler giderek artmaktadır. Bugün baktığımızda yeni nesil veri depolama ürünleri beklentilerin de üzerinde çözümler sunmaktadır.

HPE SimpliVity 380

Veri merkezinizin karmaşıklığı sizi yavaşlatıyor mu? HPE SimpliVity 380, BT kuruluşlarına bulutun çevikliğini ve uygun fiyatlarını sunarken kurum içi BT kontrolü ve yönetimi sağlar. Dünyadaki en verimli ve esnek veri merkezlerini desteklemek için optimize edilmiş güçlü bir Hiper Birleşik Çözüm sunar. Bu çözüm, sanallaştırılmış iş yükleri için altyapıyı ve gelişmiş veri hizmetlerini tek bir aygıtta birleştirerek BT’yi büyük oranda basitleştirir. HPE ProLiant DL380 sunucularında sunulan HPE SimpliVity 380, sunucu, depolama ve depolama ağ iletişimi hizmetlerini birleştiren kompakt, ölçeklenebilir 2U, raf montajlı blok bir yapıdır. SimpliVity çözümleri, eksiksiz bir dizi gelişmiş işlev sunarak, günümüzün geleneksel altyapı yığınına kıyasla maliyet ve karmaşıklığın çok küçük bir kısmına yönelik genel amaçlı sanallaştırılmış iş yükleri için operasyonel verimlilik, yönetim, koruma ve performansta çarpıcı iyileştirmeler sağlar.

DAHA FAZLA BİLGİ


HPE Nimble Storage dHCI

HPE Nimble Storage dHCI, HCI’yı sınırlamalar olmadan tekrar tasarlayarak her bir uygulama için altyapıyı büyük ölçüde basitleştirir. İşletme açısından kritik uygulamalar ve karma iş yükleri için tasarlanan HPE Nimble Storage dHCI, uygulamaların her zaman açık ve her zaman hızlı olmasını sağlarken BT çevikliği sağlar. Sanal makine merkezli ve yapay zeka odaklı operasyonlar, işi zahmetsiz hale getirirken, %99,99992 garantili veri kullanılabilirliği ve tutarlılığı, milisaniyenin altında gecikme süresi, en zorlu uygulamalar ve iş yükleri için ideal olduğu anlamına gelir. Esnek, bağımsız bilgi işlem ve depolama ölçeklendirmesi ve endüstri lideri veri verimliliği ile maliyetleri düşürür. Son olarak, HPE Nimble Storage dHCI, hibrit bulut genelinde bulut deneyimine olanak tanıyarak çevikliği en üst düzeye çıkarır. Sınırlamaya sahip olmayan HCI olduğu için biz bunu HCI 2.0 olarak adlandırıyoruz.

DAHA FAZLA BİLGİ


HPE MSA Storage

Flaşa hazır ve küçük bir bütçeden arta kalanlar ile satın alabileceğiniz modern bir paylaşılan depolama dizisine mi ihtiyacınız var? HPE MSA 1060 Storage, fiyat konusunda en hassas müşteriler için uygun fiyatlı flaş depolama sunar. Giriş düzeyi depolama gereksinimlerini karşılamak için tasarlanmış HPE MSA 1060 Storage, sınırlı bütçesi olan müşteriler için uygun bir seçenektir. Hewlett Packard Enterprise Depolama portföyündeki en düşük giriş fiyatı düzeylerinden birine sahip olan ve HPE ProLiant uyumluluğu sahada kanıtlanmış HPE MSA 1060 Storage, küçük çaplı BT iş yükleri için iyi bir platform tercihidir. HPE MSA 1060 Storage, 10G-BaseT iSCSI, FC ve SAS ana bilgisayar arabirim bağlantısını önceden ulaşılamayan giriş fiyatı düzeylerinde sunar. MSA 1060, performans ile bütçe arasında denge sağlarken kullanıcıların en son depolama teknolojilerinden faydalanmasına da imkan verir.

DAHA FAZLA BİLGİ


3PAR STORESERV STORAGE

HPE 3PAR StoreServ Storage

Dijital dönüşümünüzün bir parçası olarak kurumsal veri merkezi uygulamalarınızı ve eski depolamanızdan gelen iş yüklerinizi birleştirmek mi istiyorsunuz? HPE 3PAR StoreServ 9000 Storage, dosya ve blok için birincil depolama iş yüklerini kurumsal sınıfta bir flaş dizisinde performanstan, ölçeklenebilirlikten, veri hizmetleri veya esneklikten ödün vermeden birleştirmenize yardımcı olur. Bu HPE 3PAR 9000 Storage, kanıtlanmış HPE 3PAR mimarisine dayanır ve tamamen flaş birleştirme için amaca yönelik olarak üretilmiştir, hibrit BT ortamınızı desteklemek için gereken performansı, basitliği ve çevikliği sunar. Uygulamalarınız ister sanallaştırılmış ister kapsayıcılı ister geleneksel olsun, HPE 3PAR StoreServ 9000 Storage size daha iyi iş sonuçları sağlayabilecek bir çözüm sunar. Depolamayı nasıl tüketirseniz tüketin, modeli veya geleneksel sermaye gideri modelini büyüttükçe bulut benzeri bir ödemeyle daha fazla işlem, daha iyi kullanılabilirlik, daha düşük maliyetler sağlayın. Hewlett Packard Enterprise sizin için tüm bunları çözer.

DAHA FAZLA BİLGİ